Kolme nahkalehteä päällekkäin, alin nahkalehti koko noin 4cm x 10,5cm. Valitse ja mixaa oman elämäsi värit. Kuvissa esimerkkejä. Mikäli et löydä listasta haluamaasi. Laita viestiä.
Metalliketjun värit musta tai hopean värinen. Ketjun kokonaispituus noin 80cm, ei lukkoa. Korunosat eivät sisällä nikkeliä.
Koruosat ruostumatonta terästä. Ei sisällä nikkeliä.
Kuvioidussa nahkassa kuvio saattaa vaihdella.
Sinivuokko valmistaa tuotteita ylijäämä- ja kierrätysmateriaaleista sekä uusista eettisistä tuotteista. Vegaani materiaaleista ja kierrätysnahkasta sekä suomalaisesta poron nahkasta.
Jokaisessa tuotteessa lukee mistä materiaali on peräisin. Korvakorut ovat kevyet ja ilmavat päällä. Suositellaan pitämään mukana tulleita silikoni stoppareita päällä. Värit saattavat hiukan erota kuvassa. Korut valmistetaan käsin, jokainen koko saattaa heittää hiukan kerrotusta mitasta. Kuvioidussa materiaalissa kuviot saattavat osua eri lailla kuin kuvassa, jokainen pari on uniikki. Sinivuokko tuotteille on myönnetty Suomalaisen työn liiton Avainlippu-merkki.
Tervetuloa liikkeeseen Helsinkiin.